Які платежі та податки доведеться сплачувати при укладанні договору купівлі-продажу житлової нерухомості

Які платежі та податки доведеться сплачувати при укладанні

договору купівлі-продажу житлової нерухомості

Насамперед, щоб розібратись у цьому питанні, перелічимо, що саме відноситься до житлової нерухомості. Отже – це квартири, кімнати у гуртожитку, будинки, таунхауси, дуплекси тощо. Найпоширенішими об’єктами щодо укладання договорів купівлі-продажу житлової нерухомості на даний час є квартири.

Придбати квартиру в теперішній час – доволі важлива, проста, а інколи й зовсім непроста справа, тому варто врахувати та ретельно прорахувати всі витрати, пов’язані з цим процесом. Одночасно з цим, покупці та продавці часто забувають або не сповна усвідомлюють, що до основного платежу (вартості квартири) також здійснюються (додаються) ще й витрати, пов’язані з податками та зборами. І потрібно чітко розуміти, хто за що і скільки платитиме.


Основні платежі при продажу житлової нерухомості 

 (відповідно ст.172 Податкового Кодексу України)

Якщо укладається договір купівлі-продажу квартири, витрати при цьому будуть складатися з: податку при продажу нерухомості, якщо таке має місце, державного мита, збору до Пенсійного фонду, військового збору та послуг нотаріуса.

Розмір кожного, враховуючи ставки, встановлені нормативно:

  • податок з доходів фізичних осіб (коротко «ПДФО») – 5%;
  • військовий збір – 1,5%;
  • держмито – 1%;
  • збір до Пенсійного фонду – 1%;
  • послуги нотаріуса – за домовленістю.

ПДФО, військовий збір, держмито сплачує продавець, покупецьзбір до Пенсійного фонду.

Хто за що платить при укладенні договору – це «внутрішня» домовленість сторін. Але здійснюються такі платежі все одно від вищевказаних платників, визначених законом.

Важливо!!! Сума, від якої сплачується податок та інші платежі – це сума доходу, отриманого від продажу нерухомості. Дохід визначається з огляду на  ціну, яка зазначена в договорі купівлі-продажу, тобто суми, яку покупець передає продавцеві за нерухоме майно, але не нижче оціночної вартості.

Оціночну вартість визначає експерт.

Увага!!! Не обкладається податком вартість житлової нерухомості, якщо протягом року особа здійснює лише одну угоду купівлі-продажу житлової нерухомості, якою володіє понад три роки. Тоді продавцем і покупцем сплачується лише держмито (1%) та збір до Пенсійного фонду (1%).

Якщо особа отримала об’єкт нерухомості у спадок, умова щодо перебування майна у власності понад три роки в такому випадку не поширюється, тобто можна сміливо продавати одразу: податок при продажу нерухомості не сплачується.

Важливо!!! У разі відчуження протягом календарного року третього і більше об’єкту нерухомості ставка податку встановлюється значно вищою, а саме — 18% ПДФО від оціночної вартості об’єкту. Якщо ж особа здійснює другий продаж за звітній рік, і об’єкт нерухомості перебуває у власності менше трьох років, то ставка податку встановлюється значно вищою, а саме — 18% .

Те ж саме стосується і оподаткування при продажу будинку.

Ще окремими типами для здійснення угод купівлі-продажу є земельні ділянки, нежитлова та комерційна нерухомість, деталі в наступних статтях.

А щоб не було труднощів при купівлі житла, рекомендуємо звертатись до фахівців, які легко розбираються в питаннях документів та різних платежах, щоб убезпечити себе і не переживати, купляючи за чималі кошти омріяне житло.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!