Співпраця забудовника та агентів з нерухомості

6-го лютого, в Чернівцях, в медіа-центрі «BELLE VUE» пройшла зустріч операторів ринку нерухомості із забудовником — Саєвським Мирославом Анатолієвичем.
В процесі діалогу обговорювали :
•технології будівництва у місті Чернівці
•зміни державних будівельних норм
•ціноутворення вартості квадратного метра в сигменті первинного житла
•перспективи та ризики в інвестуванні в будову на етапі «котлавану»
•успішні реалізовані кейси
•проекти що зараз перебувають на етапі будівництва
Організатор зустрічі ЧРВ АФНУ
Чернівецьке регіональне відділення асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України

Вибираючи житло для себе — обирайте найкраще, для інвестування з метою заробітку – найліквідніше, якщо визначаєтесь з житловим комплексом – обертайте надійного забудовника.

І пам‘ятайте: купівля житла це не на все життя, в майбутньому його можна продати і купити ще краще.

З повагою,
ЧРВ АФНУ

#ЧРВ_АФНУ #сертифікованіріелтори
#АФНУ
#АСНУ
#новобудовиЧернівці

04.12.2019 р. у приміщенні “Міні Бос”, що на проспекті Незалежності 119, пройшла досить цікава й пізнавальна зустріч ріелторів м. Чернівці з представниками банківської сфери за участю керуючих відділень ОТП Банку та Правекс Банку: Жук Галиною Василівною та Стрілецьким Володимиром Мирославовичем.

На зустрічі були підняті питання, що стосуються різних видів кредитування, кредиту на житло, іпотеку тощо.

На сьогоднішній день кредитування – це Ваша унікальна можливість втілити в життя свій план або здійснити свою мрію на вигідних умовах.

Сертифікаційні курси 2019

З 18 по 22 листопада в м. Чернівці пройшли сертифікаційні курси з підготовки спеціалістів рієлторської діяльності «Рієлтор – професіонал. Операції з житловою та нежитловою нерухомістю».

Слухачі курсів, пройшли навчання та успішно склали тестовий іспит, отримали Свідоцтво про проходження курсів, затверджене головою сертифікаційної комісії Президентом Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України – Юрієм Анатолієвичем Пітою.

Проходження даних курсів дає можливість слухачам-членам АФНУ отримати Сертифікат, підписаний Фондом державного майна України, що підтверджує кваліфікацію, необхідну для проведення операцій з об’єктами нерухомості на території України.

Завдяки курсам учасники поповнили свій багаж знань і навичок від найкращих бізнес-тренерів та викладачів різних галузей, пов’язаних зі сферою нерухомості.

Протягом 5-ти днів навчання слухачі мали змогу поспілкуватися та обмінятися досвідом з наступними спікерами:

 • Піта Юрій Анатолійович – президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України, керівник ТОВ «Юридична компанія «Хоменко, Піта і партнери»;
 • Бразас Едуард Іонович – голова комітету АФНУ по інформаційним технологіям, сервісам, аналітиці, МЛС;
 • Шевчук Лариса Василівна – інженер, старший викладач Вінницького коледжу будівництва й архітектури КНУБА;
 • Холоменюк Олена Ігорівна – приватний нотаріус Чернівецького міського нотаріального округу;
 • Тріска Андрій Іванович – суддя Садгірського районного суду м.Чернівці;
 • Кіркіна Ірина Анатоліївна – генеральний директор консалтингового агентства «Персонал», продюсер тренінгового фестивалю РІЕЛТ-FEST, БІЗНЕС коуч;
 • Яцуба Володимир Миколайович – віце-президент АФНУ, заступник голови комітету з регіонального розвитку та політики членства в АФНУ. Директор АН «СтильЕстейт».

Сертифікаційні курси покликані не тільки давати знання та відточувати вміння роботи на ринку нерухомості, але й покращувати якість обслуговування, популяризувати професію рієлтора та підвищувати лояльність клієнтів.

На курсах розглядалися наступні теми:

 1. Особливості придбання нерухомого майна на первинному ринку; практичні аспекти, судова практика.
 2. Інформаційне забезпечення роботи рієлтора.
 3. Юридичний супровід операцій з нерухомістю.
 4. Нерухомість як об’єкт оподаткування.
 5. Порушення при здійсненні операцій з об’єктами нерухомості, можливі шляхи їх усунення.
 6. Основи будівельної справи, архітектури та містобудування.
 7. Методи продажу нерухомості та соціальна «корисність» рієлтора на сучасному ринку нерухомості України.

За тиждень співпраці 62 учасника курсів підвищили свою професійну майстерність та стали спеціалістами, які зможуть надавати якісну послугу своїм клієнтам в Чернівцях.

#ЧРВ_АФНУ

#АФНУ

#АСНУ

#ЧернівецькеРегіональнеВідділенняАсоціаціїФахвцівзНерухомостіУкраїни

ТИПОВІ ПЛАНУВАННЯ КВАРТИР У ЧЕРНІВЦЯХ

           «Хрущовки» –  цегляні чотири-п’ятиповерхові будинки, масово споруджувані в СССР під час правління Микити Сергійовича Хрущова та отримали у народі його ім’я.

Загальна площа квартири-хрущовки в середньому проектувалася в таких діапазонах: для однокімнатних – від 28 до 33 кв. м; для двокімнатних – від 30 до 48 кв. м; для трикімнатних – від 48 до 58 кв. м.

Недоліки хрущовок:

 • низькі стелі, в середньому близько 2,5 м. У деяких плануваннях цей параметр досягав 2,7 метри. Через таку особливу рису в більшості хрущовок використання підвісних стель або масивних люстр досить проблематичне;
 • вузькі внутрішньоквартирні перегородки і міжквартирні стіни. Для поліпшення цього показника в свій час використовували килими, а зараз – сучасні звукоізоляційні матеріали; відсутність ліфта в п’ятиповерхівках. Ця особливість разом з компактністю сходових майданчиків і прольотів ускладнює підняття великогабаритних вантажів у квартиру;
 • мала площа житлових кімнат (в порівнянні з іншими видами будівель);
 • прохідні або суміжні кімнати, вузькі коридори;
 • поганий стан інженерних систем (при відсутності капітального і поточного ремонту).

Переваги хрущовок:

 • низька вартість у порівнянні з іншими типами житла;
 • розвинена інфраструктура;
 • хороший варіант для нечисленних родин, одиноких людей, пенсіонерів, студентів;
 • широкий вибір дизайнерських рішень через відсутність несучих стін всередині квартири;
 • наявність вбудованих комор, стельових шаф.

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулиці Щербанюка, Коперника, Кармелюка, проспект Незалежності та прилеглі провулки.

Під категорію «чешки» або «чеський проект» підпадають п’ятиповерхові або дев’ятиповерхові багатоквартирні житлові будинки.

Загальна площа квартир-чешок становить: у однокімнатній – 32 кв. м; у двокімнатній – 44 кв. м; у трикімнатній – 64 кв. м; у чотирикімнатній – 89 кв. м

Будинки обладнані газовими плитами, з декількома односторонніми парадними під’їздами,

а також великою кількістю балконів, які займають весь фасад (крім прямокутних під’їзних вікон і прилеглих кухонних) або встановлені в шаховому порядку. На поверсі розташовано по чотири квартири (рідше – 6) з плануванням від 1 до 4 кімнат.

Для таких будинків характерні наступні особливості:

 • один пасажирський ліфт;
 • сміттєпровід (знаходиться на міжповерхове прольоті);
 • низький технічний поверх.

Квартира чешка – це компактне планування, при цьому розташування кімнат і житлова площа, наприклад, двокімнатної квартири, розташованої на торцевій стороні і в середині будинку можуть відрізнятися.

Балкони бувають прямими (прямокутними) і скошеними (у вигляді букви «г»), що відкриває широкі можливості для зміни інтер’єру.

Також квартири по «чеським проектом» відрізняються такими характерними рисами:

 • стелі заввишки від 2,5 до 2,75 метра в залежності від проекту;
 • на підлозі паркет або лінолеум (якщо підлогове покриття не змінювалося при наступних ремонтах);
 • еркер (частина споруди, що здіймається над першим поверхом і виступає за межі основного обсягу у вигляді напівкруглого, трикутного, чотирикутного або багатогранного у плані заскленого балкона. Часто складається з кількох поверхів, збільшуючи корисну площу приміщень, поліпшуючи їхнє освітлення, є не у всіх плануваннях). Завдяки такому архітектурному прийому у вигляді рамки біля вікна, яка виступає горизонтальним ребром жорсткості, збільшується житлова площа квартири. До еркеру примикає балкон, оснащений вхідними дверима – така особливість викликає труднощі при установці сучасних металопластикових вікон;
 • в більшості випадків кухні невеликі (площа приміщення в діапазоні від 6 до 7 кв. м);
 • кімнати роздільні або суміжно-роздільні;
 • цільні перекриття стель (тому легко вирівнюються);
 • роздільний санвузол (суміщений тільки в деяких однокімнатних квартирах);
 • панорамні вікна (хороше природне освітлення приміщень);
 • не всі внутрішні стіни є несучими (ремонт квартири чешки, як і перепланування приміщень цілком реальні).

Мають 5 або 9 поверхів. Стіни побудовані з матеріалу, що утеплює панель – керамзитобетон, перекриття – залізобетонні. Квартири зазвичай 1-3 кімнатні. На одному поверсі 4 квартири (якщо на поверсі 2-х і 3-х к.кв.) або 8 квартир (якщо на поверсі 1 і 2-х к.кв.).

Планування кімнат: роздільні, стелі 2,65-2,75 метра, підлога – лінолеум, рідше паркет, газова плита.

Ліфт один – пасажирський, сміттєпровід за ліфтом в прольотах між поверхами, технічний поверх – великий.

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулиці Ентузіастів, Комарова, Південно-Кільцева, Героїв Майдану, Щербанюка, П.Орлика, проспект Незалежності, бульвар Героїв Крут, р-н з-ду «Гравітону».

Панельні будинки були широко поширені на території колишнього СРСР, причому їх будівництво триває і донині у зв’язку з низькою вартістю і достатнім рівнем комфорту.

В основу конструкції лягає набір залізобетонних панелей, які складають стіни і перекриття, вся споруда тримається на  фундаменті.

Поверховість таких будинків при зведенні прийнято розраховувати в проміжку від 11 до 12 поверхів, включаючи підвал і технічний поверх, розташований вище останнього житлового і призначений для проведення ремонтних робіт даху, комунікацій і ліфта.

Як утеплювач використовують керамзитобетонні блоки або панелі.

Характерною особливістю багатьох будівель є так званий «вентильований фасад», що представляє собою блочно-панельну систему покриття стін з прошарком повітря або утеплювача.

Планування панельного будинку не дозволяє проводити якісь структурні зміни в конфігурації стін або прорізів, оскільки набрана жорсткість будівлі забезпечується чітко заданим розташуванням несучих стін і блоків. Єдине можливу зміну інтер’єру полягає в частковому перетворенні штукатурної перегородки між спальнями, навантаження на яку практично немає.

Панельні будинки стандартно складаються з одно-двох-або трикімнатних квартир, рідше зустрічаються чотирикімнатні квартири зі зменшеною корисною площею. На кожному поверсі розміщують по 4 квартири, площа яких зазвичай варіюється від 33 до 63 кв. метрів (залежно від кількості кімнат), висота стель досягає 260-270 см.

Квартирам характерні розділення ванної кімнати і туалету.

До недоліків варто віднести універсальність і серійність квартир, а також неможливість вносити самостійно корективи в розташування стін і дверних прорізів у стіні.

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулиці Комарова, Південно-Кільцева, Алма-Атинська, Героїв Майдану, Ентузіастів, Воробкевича, Івасюка, Калічанка, бульвар Героїв Крут, р-н з-ду «Гравітон»

Квартира-київка це житло, яке зводилося в 70-80 роках минулого століття. Така нерухомість є покращеним варіантом ніж «хрущовки».

У квартир-київок такі особливості:

 • висота стель до 2,65 м. Це більше, ніж в хрущовок. Через подібну висоту ускладнюється використання підвісних стель;
 • балкон. При належному утепленні завдяки великій площі балкон легко перетворюються в місце для відпочинку;
 • роздільний санвузол;
 • кімнати роздільні або частково прохідні.

Загальна площа квартир коливається в залежності від проекту в таких діапазонах: для однокімнатної квартири – 33 кв. м; для двокімнатних квартир – 48 кв. м; для трикімнатної квартири – 48-60 кв. м;

Площа кухні в квартирі-польці –  6 кв. м.

Зазвичай це п’ятиповерхові багатоквартирні житлові будинки.

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулиці Ентузіастів, Полєтаєва, Героїв Майдану, П.Орлика, проспект Незалежності

«Сталінські» будинки є майже у всіх великих містах і населених пунктах України. Назва квартир і будинків пішла від періоду, в який вони будувалися. У 1935-1960 роках по всій країні зводилися будинки поліпшеного планування і великими кімнатами для партійної еліти і відомчих працівників.

Особливості сталінок:

 • будинки найчастіше до 5 поверхів,
 • з великими віконними прорізами,
 • широкими і комфортними під’їздами.

Будувалися з червоної або білої цегли з масивними перекриттями і якісним утепленням. В такому житлі робили якісні комунікації, які досі служать в багатьох будівлях вірою і правдою.

Плюси квартири-сталінки:

 • великі кімнати правильної форми,
 • можливість зробити вітальню з кухні, з’єднавши її з передпокоєм або коридором, в залежності від планування.
 • комфортна кухня (не менше 7 кв.м) з широким віконним прорізом, а іноді і балконом,
 • роздільний санвузол,
 • велика ванна, окремий туалет, у ванній робили окрему батарею або рушникосушарку,
 • висока стеля (3 або 3,2 кв.м),
 • якісний паркет, який деякі власники не змінюють досі. При цьому підлога виглядає добре, потрібно тільки іноді циклювати і знову покривати її лаком.
 • немає крикливих дизайнерських рішень і складних форм, все просто і піддається будь-яким змінам,
 • перегородки всередині квартири не несучі, значить, можна буде їх зносити і робити перепланування,
 • центральне опалення, що спрощує і здешевлює обігрів квартири.

Загальна площа квартир коливається в залежності від проекту в таких діапазонах: для однокімнатної квартири – 29 кв. м; для двокімнатних квартир – 45-47 кв. м; для трикімнатної квартири – 62-75 кв. м;

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулицю Щербанюка, а також центр міста.

Старий фонд. В історичній частині міста – чотири типи старих будівель: австрійські, румунські, астрійсько-румунські будинки й ті, які добудували у другій половині минулого століття.

Характеристика будинків старого фонду:

 • висока ступінь зносу,
 • товсті стіни,
 • висока якість будівельних робіт,
 • потужні фундаменти,
 • щільна забудова,
 • мала поверховість – в основному дво-триповерхові, інколи п’ятиповерхові.

У старих будівлях, зазвичай, пічне опалення, яке треба буде цілком переробляти. Хоча саме воно є чи не найголовнішою перевагою, оскільки індивідуальне. Неабияким плюсом також є товсті стіни.

Серед позитивів – зручне розташування, чудове транспортне сполучення, чистота району.

Зазвичай кімнати прохідні або суміжно-прохідні.

Будинки з такими плануваннями заповнюють переважно центр міста.

А також у місті поширені планування спецпроект, малосімейки, комунальні квартири та гуртожитки, новобудови.

 

 

 

 

 

 

 

Етапи продажу нерухомості на вторинному ринку у Чернівцях за допомогою ріелтора

Етапи продажу нерухомості на вторинному ринку

у Чернівцях за допомогою ріелтора

 

Житло є одним із головних інструментів досягнення соціальних цілей суспільства в наш час.

Сьогодні ринок нерухомостi подiлено на первинний i вторинний. Первинний iснує, доки ведеться будiвництво.

До вторинного ринку належить нерухомiсть, яка вже мала зареєстрованi права власностi.

Багато покупців зупиняють свій вибір на нерухомість вторинного ринку. Це зумовлено в першу чергу тим, що на момент придбання житла  поруч із домом буде розвинена інфраструктура (магазини, ринки, перукарні тощо).

Наступне на що звертає увагу покупець – це різноманітність вибору. Придбати квартиру в Чернівцях на вторинному ринку можна на будь-який смак: з євроремонтом, з косметичним ремонтом чи з голими стінами; в центрі міста чи на окраїні, укомплектованою меблями і побутовою технікою чи порожню.

Ще одним позитивним моментом є те, що в деяких випадках квартира вторинного ринку є придатною до заселення в день укладання угоди.

Продаж нерухомості на вторинному ринку у Чернівцях відбувається по певній схемі (поетапно).

 

1 етап – консультація та оцінка нерухомого майна.

При продажі  квартир, перш за все, потрібно оцінити об’єкт, який продається. Для цього потрібно в першу чергу проконсультуватися зі спеціалістами (сертифікованими ріелторами), які працюють в дані сфері. Ріелтор в свою чергу здійснює моніторинг цін на схожі об’єкти, аналізує ринок нерухомості.

2 етап – укладання договору надання послуг, ексклюзивного договору.

Підписання договору з одним агентством нерухомості дає можливість продажу нерухомості по максимально вигідній ціні для продавця. Як правило ріелтор, який підписав ексклюзивний договір з продавцем співпрацює з  усіма іншими агентствами, ріелторам, пропонуючи співробітництво в спільному пошуку покупця.

3 етап – проведення маркетингу та реклами об’єкту, який продається.

На даний момент найбільш ефективними носіями реклами нерухомості є інтернет та зовнішня реклама та рекомендації. А також робота з цільовою аудиторією співробітниками агентства нерхумості.

Дія зовнішньої реклами точкова і направлена на місцеву громадськість. Мова йде про різноманітні транспаранти-перетяжки, рекламні щити, міські вказівники, розклейка.

Що стосується інтернету, то слід відмітити, що для просування об’єктів нерухомості активно використовується пошукова оптимізація сайтів, контекстна та банерна реклама в глобальній мережі.

4 етап – перегляди і обговорення ціни

Покупця завжди цікавить кілька моментів: планування об’єкту нерухомості, стан кімнат, сантехніки, електропроводки, висота стелі, можливість перепланування.

Якщо ж, покупець погодився і готовий обговорювати всі умови продажу нерухомості, то він обов’язково спробує поторгуватися, і тут є особливий вираз – витримати торг.

5 етап – домовленість з покупцем

Якщо покупцеві сподобалась квартира, і він готовий її придбати, обов’язково потрібно оформити договір завдатку для забезпечення подальшого продажу нерухомості.

6 етап – перевірка, підготовка угоди, збір документів

Після того як складено всі папери і отриманий завдаток за квартиру, починається підготовка самої нотаріальної угоди відчуження об’єкта  нерухомості, тобто збір документів.

7 етап – нотаріус, реєстрація

Після укладання угоди купівлі-продажу продавець отримує нотаріальну копію договору купівлі-продажу. Покупець отримує оригінал договору купівлі-продажу та виписку з єдиного Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію його як власника придбаної квартири.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!