Перелік документів, необхідних для укладення договору купівлі-продажу об’єкту нерухомості (квартири, будинку, земельної ділянки, нежитлового приміщення)

Перелік документів,

 необхідних для укладення договору купівлі-продажу об’єкту нерухомості (квартири, будинку, земельної ділянки, нежитлового приміщення)

Для продавця:

 1. Правовстановлюючі документи:

– Свідоцтво про право власності ( про право на спадщину за заповітом або за законом; про право власності на частку в спільному майні подружжя;  про придбання нерухомості з публічних торгів);

– Договори купівлі-продажу (міни, дарування,  довічного утримання);

– Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно;

– Державний акт на право колективної чи приватної власності на землю;

 1. Технічний паспорт на об’єкт нерухомості (площа об’єкту нерухомості повинна співпадати з правовстановлюючими документами)
 2. Експертна оцінка нерухомості.
 3. Довідка Форми-2 (з ЖЕКу чи ОСББ про відсутність зареєстрованих осіб) – при продажу житлової нерухомості.
 4. Довідка про відсутність заборгованостей по комунальним платежам (з ЖЕКу, ОСББ чи спец. служб (світло, газ, вода, квартплата).
 5. Паспорт та ідентифікаційний номер всіх власників нерухомості.
 6. Свідоцтво про зміну прізвища, імені, по-батькові (якщо мало місце).
 7. Свідоцтво про шлюб (якщо таке має місце).

Для покупця:

 1. Паспорт та ідентифікаційний номер покупця нерухомості.
 2. Паспорт та ідентифікаційний номер дружини/чоловіка покупця нерухомості (якщо таке має місце).
 3. Свідоцтво про зміну прізвища, імені, по-батькові (якщо мало місце).
 4. Свідоцтво про шлюб (якщо таке має місце).

Співпраця забудовника та агентів з нерухомості

6-го лютого, в Чернівцях, в медіа-центрі «BELLE VUE» пройшла зустріч операторів ринку нерухомості із забудовником — Саєвським Мирославом Анатолієвичем.
В процесі діалогу обговорювали :
•технології будівництва у місті Чернівці
•зміни державних будівельних норм
•ціноутворення вартості квадратного метра в сигменті первинного житла
•перспективи та ризики в інвестуванні в будову на етапі «котлавану»
•успішні реалізовані кейси
•проекти що зараз перебувають на етапі будівництва
Організатор зустрічі ЧРВ АФНУ
Чернівецьке регіональне відділення асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України

Вибираючи житло для себе — обирайте найкраще, для інвестування з метою заробітку – найліквідніше, якщо визначаєтесь з житловим комплексом – обертайте надійного забудовника.

І пам‘ятайте: купівля житла це не на все життя, в майбутньому його можна продати і купити ще краще.

З повагою,
ЧРВ АФНУ

#ЧРВ_АФНУ #сертифікованіріелтори
#АФНУ
#АСНУ
#новобудовиЧернівці

ТИПОВІ ПЛАНУВАННЯ КВАРТИР У ЧЕРНІВЦЯХ

           «Хрущовки» –  цегляні чотири-п’ятиповерхові будинки, масово споруджувані в СССР під час правління Микити Сергійовича Хрущова та отримали у народі його ім’я.

Загальна площа квартири-хрущовки в середньому проектувалася в таких діапазонах: для однокімнатних – від 28 до 33 кв. м; для двокімнатних – від 30 до 48 кв. м; для трикімнатних – від 48 до 58 кв. м.

Недоліки хрущовок:

 • низькі стелі, в середньому близько 2,5 м. У деяких плануваннях цей параметр досягав 2,7 метри. Через таку особливу рису в більшості хрущовок використання підвісних стель або масивних люстр досить проблематичне;
 • вузькі внутрішньоквартирні перегородки і міжквартирні стіни. Для поліпшення цього показника в свій час використовували килими, а зараз – сучасні звукоізоляційні матеріали; відсутність ліфта в п’ятиповерхівках. Ця особливість разом з компактністю сходових майданчиків і прольотів ускладнює підняття великогабаритних вантажів у квартиру;
 • мала площа житлових кімнат (в порівнянні з іншими видами будівель);
 • прохідні або суміжні кімнати, вузькі коридори;
 • поганий стан інженерних систем (при відсутності капітального і поточного ремонту).

Переваги хрущовок:

 • низька вартість у порівнянні з іншими типами житла;
 • розвинена інфраструктура;
 • хороший варіант для нечисленних родин, одиноких людей, пенсіонерів, студентів;
 • широкий вибір дизайнерських рішень через відсутність несучих стін всередині квартири;
 • наявність вбудованих комор, стельових шаф.

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулиці Щербанюка, Коперника, Кармелюка, проспект Незалежності та прилеглі провулки.

Під категорію «чешки» або «чеський проект» підпадають п’ятиповерхові або дев’ятиповерхові багатоквартирні житлові будинки.

Загальна площа квартир-чешок становить: у однокімнатній – 32 кв. м; у двокімнатній – 44 кв. м; у трикімнатній – 64 кв. м; у чотирикімнатній – 89 кв. м

Будинки обладнані газовими плитами, з декількома односторонніми парадними під’їздами,

а також великою кількістю балконів, які займають весь фасад (крім прямокутних під’їзних вікон і прилеглих кухонних) або встановлені в шаховому порядку. На поверсі розташовано по чотири квартири (рідше – 6) з плануванням від 1 до 4 кімнат.

Для таких будинків характерні наступні особливості:

 • один пасажирський ліфт;
 • сміттєпровід (знаходиться на міжповерхове прольоті);
 • низький технічний поверх.

Квартира чешка – це компактне планування, при цьому розташування кімнат і житлова площа, наприклад, двокімнатної квартири, розташованої на торцевій стороні і в середині будинку можуть відрізнятися.

Балкони бувають прямими (прямокутними) і скошеними (у вигляді букви «г»), що відкриває широкі можливості для зміни інтер’єру.

Також квартири по «чеським проектом» відрізняються такими характерними рисами:

 • стелі заввишки від 2,5 до 2,75 метра в залежності від проекту;
 • на підлозі паркет або лінолеум (якщо підлогове покриття не змінювалося при наступних ремонтах);
 • еркер (частина споруди, що здіймається над першим поверхом і виступає за межі основного обсягу у вигляді напівкруглого, трикутного, чотирикутного або багатогранного у плані заскленого балкона. Часто складається з кількох поверхів, збільшуючи корисну площу приміщень, поліпшуючи їхнє освітлення, є не у всіх плануваннях). Завдяки такому архітектурному прийому у вигляді рамки біля вікна, яка виступає горизонтальним ребром жорсткості, збільшується житлова площа квартири. До еркеру примикає балкон, оснащений вхідними дверима – така особливість викликає труднощі при установці сучасних металопластикових вікон;
 • в більшості випадків кухні невеликі (площа приміщення в діапазоні від 6 до 7 кв. м);
 • кімнати роздільні або суміжно-роздільні;
 • цільні перекриття стель (тому легко вирівнюються);
 • роздільний санвузол (суміщений тільки в деяких однокімнатних квартирах);
 • панорамні вікна (хороше природне освітлення приміщень);
 • не всі внутрішні стіни є несучими (ремонт квартири чешки, як і перепланування приміщень цілком реальні).

Мають 5 або 9 поверхів. Стіни побудовані з матеріалу, що утеплює панель – керамзитобетон, перекриття – залізобетонні. Квартири зазвичай 1-3 кімнатні. На одному поверсі 4 квартири (якщо на поверсі 2-х і 3-х к.кв.) або 8 квартир (якщо на поверсі 1 і 2-х к.кв.).

Планування кімнат: роздільні, стелі 2,65-2,75 метра, підлога – лінолеум, рідше паркет, газова плита.

Ліфт один – пасажирський, сміттєпровід за ліфтом в прольотах між поверхами, технічний поверх – великий.

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулиці Ентузіастів, Комарова, Південно-Кільцева, Героїв Майдану, Щербанюка, П.Орлика, проспект Незалежності, бульвар Героїв Крут, р-н з-ду «Гравітону».

Панельні будинки були широко поширені на території колишнього СРСР, причому їх будівництво триває і донині у зв’язку з низькою вартістю і достатнім рівнем комфорту.

В основу конструкції лягає набір залізобетонних панелей, які складають стіни і перекриття, вся споруда тримається на  фундаменті.

Поверховість таких будинків при зведенні прийнято розраховувати в проміжку від 11 до 12 поверхів, включаючи підвал і технічний поверх, розташований вище останнього житлового і призначений для проведення ремонтних робіт даху, комунікацій і ліфта.

Як утеплювач використовують керамзитобетонні блоки або панелі.

Характерною особливістю багатьох будівель є так званий «вентильований фасад», що представляє собою блочно-панельну систему покриття стін з прошарком повітря або утеплювача.

Планування панельного будинку не дозволяє проводити якісь структурні зміни в конфігурації стін або прорізів, оскільки набрана жорсткість будівлі забезпечується чітко заданим розташуванням несучих стін і блоків. Єдине можливу зміну інтер’єру полягає в частковому перетворенні штукатурної перегородки між спальнями, навантаження на яку практично немає.

Панельні будинки стандартно складаються з одно-двох-або трикімнатних квартир, рідше зустрічаються чотирикімнатні квартири зі зменшеною корисною площею. На кожному поверсі розміщують по 4 квартири, площа яких зазвичай варіюється від 33 до 63 кв. метрів (залежно від кількості кімнат), висота стель досягає 260-270 см.

Квартирам характерні розділення ванної кімнати і туалету.

До недоліків варто віднести універсальність і серійність квартир, а також неможливість вносити самостійно корективи в розташування стін і дверних прорізів у стіні.

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулиці Комарова, Південно-Кільцева, Алма-Атинська, Героїв Майдану, Ентузіастів, Воробкевича, Івасюка, Калічанка, бульвар Героїв Крут, р-н з-ду «Гравітон»

Квартира-київка це житло, яке зводилося в 70-80 роках минулого століття. Така нерухомість є покращеним варіантом ніж «хрущовки».

У квартир-київок такі особливості:

 • висота стель до 2,65 м. Це більше, ніж в хрущовок. Через подібну висоту ускладнюється використання підвісних стель;
 • балкон. При належному утепленні завдяки великій площі балкон легко перетворюються в місце для відпочинку;
 • роздільний санвузол;
 • кімнати роздільні або частково прохідні.

Загальна площа квартир коливається в залежності від проекту в таких діапазонах: для однокімнатної квартири – 33 кв. м; для двокімнатних квартир – 48 кв. м; для трикімнатної квартири – 48-60 кв. м;

Площа кухні в квартирі-польці –  6 кв. м.

Зазвичай це п’ятиповерхові багатоквартирні житлові будинки.

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулиці Ентузіастів, Полєтаєва, Героїв Майдану, П.Орлика, проспект Незалежності

«Сталінські» будинки є майже у всіх великих містах і населених пунктах України. Назва квартир і будинків пішла від періоду, в який вони будувалися. У 1935-1960 роках по всій країні зводилися будинки поліпшеного планування і великими кімнатами для партійної еліти і відомчих працівників.

Особливості сталінок:

 • будинки найчастіше до 5 поверхів,
 • з великими віконними прорізами,
 • широкими і комфортними під’їздами.

Будувалися з червоної або білої цегли з масивними перекриттями і якісним утепленням. В такому житлі робили якісні комунікації, які досі служать в багатьох будівлях вірою і правдою.

Плюси квартири-сталінки:

 • великі кімнати правильної форми,
 • можливість зробити вітальню з кухні, з’єднавши її з передпокоєм або коридором, в залежності від планування.
 • комфортна кухня (не менше 7 кв.м) з широким віконним прорізом, а іноді і балконом,
 • роздільний санвузол,
 • велика ванна, окремий туалет, у ванній робили окрему батарею або рушникосушарку,
 • висока стеля (3 або 3,2 кв.м),
 • якісний паркет, який деякі власники не змінюють досі. При цьому підлога виглядає добре, потрібно тільки іноді циклювати і знову покривати її лаком.
 • немає крикливих дизайнерських рішень і складних форм, все просто і піддається будь-яким змінам,
 • перегородки всередині квартири не несучі, значить, можна буде їх зносити і робити перепланування,
 • центральне опалення, що спрощує і здешевлює обігрів квартири.

Загальна площа квартир коливається в залежності від проекту в таких діапазонах: для однокімнатної квартири – 29 кв. м; для двокімнатних квартир – 45-47 кв. м; для трикімнатної квартири – 62-75 кв. м;

Будинки з такими плануваннями заповнюють вулицю Щербанюка, а також центр міста.

Старий фонд. В історичній частині міста – чотири типи старих будівель: австрійські, румунські, астрійсько-румунські будинки й ті, які добудували у другій половині минулого століття.

Характеристика будинків старого фонду:

 • висока ступінь зносу,
 • товсті стіни,
 • висока якість будівельних робіт,
 • потужні фундаменти,
 • щільна забудова,
 • мала поверховість – в основному дво-триповерхові, інколи п’ятиповерхові.

У старих будівлях, зазвичай, пічне опалення, яке треба буде цілком переробляти. Хоча саме воно є чи не найголовнішою перевагою, оскільки індивідуальне. Неабияким плюсом також є товсті стіни.

Серед позитивів – зручне розташування, чудове транспортне сполучення, чистота району.

Зазвичай кімнати прохідні або суміжно-прохідні.

Будинки з такими плануваннями заповнюють переважно центр міста.

А також у місті поширені планування спецпроект, малосімейки, комунальні квартири та гуртожитки, новобудови.

 

 

 

 

 

 

 

Купувати нерухомість сьогодні (2018) “Хапати чи чекати?”

На даний момент, у зв’язку рядом обставин, ми знаходимось на “падающому” ринку нерухомості.

За 2017 рік квартири подешавіли, за оцінками експертів, на 10-15%. І далі падають в ціні.

Що впливає на стан цін та їх формування?
– в прешу чергу це військові дії, поки в нас у державі буде АТО чи будь-яка війскова згароза, ціни на нерухомість падатимуть.
– по друге, стабільність в державі, “слабка” економіка, нестабільний курс – серйозний чинник впливу на формування ціни на житло. Так склалось, що вартість нурухомості прямо пропорційно залежить від міцності національної валюти.
– по третє, пропозиція перевищує попит. Чисельна кількість новобудов, що будується сьогодні, значно вплинула на вартість нерухомості вторинного ринку, та і конкуренція серед забудовників спричинює зниження цін.

 

Про пропозиції:
Восени Держстат повідомив, що за дев’ять місяців в Україні з’явилось майже на чверть більше квадратних метрів нерухомості, ніж за той же період попереднього року.

Загалом, стабільність цін обумовлена відносною стабільністю гривні щодо долара. Валютні коливання все ще є вагомим аргументом для забудовників при формуванні цін.
Подорожчання іноземної валюти пропорційно веде до збільшення собівартості будівництва. «Коробка» – це лише 50% готовності об’єкта. Ще належить витратитися на інженерію, комунікації та інше.

Президент СФНУ “Спілки фахівців з нерухомості України”, Віктор Несін, не бачить перспектив для зростання цін на житло в цьому році.  Ціни за великим рахунком  зараз стоять на місці. Просто якщо ви хочете продати, маєте трохи поступитися. У такому ключі можна говорити про тенденцію до пониження цін».

А якщо Ви зібрались купити нерухомість, то зараз саме час, говорить експерт з нерухомості, директор агентства “Центральне АН” Євгеній Мензак.
“Зараз ми знаходимось на самому “дні”, що може бути взагалі, і на даний момент ми спостерігаємо стабілізацію ринку нерухомості,  і в будь-який час ціни можуть піти вгору… краще сьогодні купити на 1 000 у.о. дорожче, аніж завтра на 10 000 у.о. більше.

З повагою  #ЦЕНТРАЛЬНЕ_Агентство_Нерухомості

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!